Plug; DC supply; female; 5,5/2,5mm; with lock,with lead; 2A; 16VDC
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
FC6814751W
Manufacturer: CLIFF
Manufacturer code: FC6814751W
Product downloads
Specification for Plug; DC supply; female; 5,5/2,5mm; with lock,with lead; 2A; 16VDC
| Electrical mounting | soldering |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Colour | white |
| Type of connector | DC supply |
| Cable length | 2m |
| Current rating | 2A |
| Rated voltage | 16V DC |
| Connector variant | with lead, with lock |