PMIC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
FSFM260N
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: FSFM260N
Specification for PMIC
| Output current | 1.5A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Power | 26W |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| On-state resistance | 2.6Ω |
| Topology | flyback |
| Frequency | 67kHz |
| Output voltage | 650V |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, PWM controller |