PMIC
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
FSQ0170RNA
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: FSQ0170RNA
Specification for PMIC
| Output current | 700mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Power | 13W |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| On-state resistance | 11Ω |
| Topology | flyback |
| Frequency | 100kHz |
| Output voltage | 700V |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, PWM controller |