IC: analog switch; multiplexer; SPDT; Channels: 2; SO16; ±15VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HI9P5051-9Z
Manufacturer: RENESAS
Manufacturer code: HI9P5051-9Z
Product downloads
Specification for IC: analog switch; multiplexer; SPDT; Channels: 2; SO16; ±15VDC
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 45Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Kind of integrated circuit | multiplexer |
| Output configuration | SPDT |
| Max operating temperature | 85°C |
| Voltage supply range | ± 15V DC |