Driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HMC8038LP4CETR
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: HMC8038LP4CETR
Product downloads
Specification for Driver
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Case | LFCSP16 |
| Type of integrated circuit | RF switch |
| Resistance | 50Ω |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | telecommunication |
| Bandwidth | 0.1...6GHz |
| DC supplying current | 160µA |
| Output configuration | SPDT |