IC: operational amplifier; 150kHz; Ch: 4; 4.5÷5.5VDC; reel,tape
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
HV56264T-E/QEX-VAO
Manufacturer: MICROCHIP TECHNOLOGY
Manufacturer code: HV56264T-E/QEX-VAO
Specification for IC: operational amplifier; 150kHz; Ch: 4; 4.5÷5.5VDC; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP24 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 4.5...5.5V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 150kHz |
| Slew rate | 11V/μs |