PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; Uin: 80÷265V; PG-DSO-8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ICE5ASAGXUMA1
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: ICE5ASAGXUMA1
Product downloads
Specification for PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; Uin: 80÷265V; PG-DSO-8
| Output current | 5.8A |
| Mounting | SMD |
| Case | PG-DSO-8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Power | 108/60/66W |
| Operating temperature | -40...140°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | flyback |
| Frequency | 100kHz |
| Input voltage | 80...265V |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...80% |