Product code: IE2403SH
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IE2403SH
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 1W; Uin: 24V; 3.3VDC; Iout: 300mA; SIP; 1.4g; 150kHz
Output current 300mA
Mounting THT
Case SIP
Power 1W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 11.68x9.65x6mm
Output voltage 3.3V DC
Input voltage 24V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 72%
Number of outputs 1
Switching frequency 150kHz