Product code: IEQ0524S12
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IEQ0524S12
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 5W; Uin: 9÷36V; 12VDC; Iout: 417mA; SIP8; 4.8g
Output current 417mA
Mounting THT
Case SIP8
Power 5W
Operating temperature -40...90°C
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 83%
Number of outputs 1
Switching frequency 100kHz