Optocoupler; SMD; Ch: 1; OUT: Darlington; Uinsul: 4kV; Uce: 30V; SOIC8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IL223AT
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: IL223AT
Product downloads
Specification for Optocoupler; SMD; Ch: 1; OUT: Darlington; Uinsul: 4kV; Uce: 30V; SOIC8
| Mounting | SMD |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Insulation voltage | 4kV |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| CTR@If | 500%@1mA |
| Conform to the norm | UL |