Product code: IMA0124D15
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IMA0124D15
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 1W; Uin: 21.6÷26.4V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
Mounting THT
Case SIP7
Power 1W
Operating temperature -40...75°C
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 4kV DC
Efficiency 72%
Output voltage 2 -15V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 100kHz