Product code: IMM0112D15
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IMM0112D15
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Application
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 33mA
Mounting THT
Case SIP7
Power 1W
Operating temperature -20...100°C
Application medical applications
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 70%
Output current 2 33mA