LED; SMD; 0402; white; 600mcd; 130°; 20mA; 3.1÷4V; Lens: transparent
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IN-S42ATUW
Manufacturer: Inolux Corporation
Manufacturer code: IN-S42ATUW
Product downloads
Specification for LED; SMD; 0402; white; 600mcd; 130°; 20mA; 3.1÷4V; Lens: transparent
| Mounting | SMD |
| Case | 0402 |
| Power | 100mW |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Dimensions | 1x0.5x0.45mm |
| Luminosity | 600mcd |
| LED colour | white |
| LED lens | transparent |
| Front | flat |
| LED current | 20mA |