LED; SMD
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IN-S66TATRGB
Manufacturer: Inolux
Manufacturer code: IN-S66TATRGB
Specification for LED; SMD
| Mounting | SMD |
| Case | 0606 |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Dimensions | 1.6x1.5x0.55mm |
| LED colour | RGB |
| Wavelength | 468nm, 525nm, 624nm |
| LED lens | transparent |
| LED version | tricolour |
| Front | flat |
| LED current | 20mA |