Operational amplifier; 3.4MHz; 4.5÷18V; Channels: 1; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
INA217AIP
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: INA217AIP
Specification for Operational amplifier; 3.4MHz; 4.5÷18V; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Integrated circuit features | programmable gain |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Kind of integrated circuit | current sense |
| Slew rate | 15V/μs |
| Input offset voltage | 50µV |
| Voltage supply range | ± 4...18V DC |