IC: PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; InSOP-24D; flyback
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
INN3278C-H114-TL
Manufacturer: POWER INTEGRATIONS
Manufacturer code: INN3278C-H114-TL
Product downloads
Specification for IC: PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; InSOP-24D; flyback
| Mounting | SMD |
| Case | InSOP-24D |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Power | 65W |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of pins | 17 |
| Topology | flyback |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, SMPS controller |
| Max operating temperature | 105°C |