IC: driver; current sensor,high-side; SO8; -600÷290mA; 625mW; Ch: 1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IRS21271STRPBF
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: IRS21271STRPBF
Product downloads
Specification for IC: driver; current sensor,high-side; SO8; -600÷290mA; 625mW; Ch: 1
| Output current | -600...290mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 9...20V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 625mW |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Turn-on time | 200ns |
| Turn-off time | 190ns |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | current sensor, high-side |
| Max operating temperature | 125°C |