Operational amplifier; 70MHz; 2.5÷15V; Channels: 4; SO14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ISL55004IBZ
Manufacturer: RENESAS (INTERSIL)
Manufacturer code: ISL55004IBZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 70MHz; 2.5÷15V; Channels: 4; SO14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 70MHz |
| Slew rate | 300V/μs |