IC: driver; MOSFET half-bridge; MOSFET gate driver; QFN8; -2÷2A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ISL6208IRZ
Manufacturer: RENESAS
Manufacturer code: ISL6208IRZ
Product downloads
Specification for IC: driver; MOSFET half-bridge; MOSFET gate driver; QFN8; -2÷2A
| Output current | -2...2A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Topology | MOSFET half-bridge |
| Kind of integrated circuit | MOSFET gate driver |
| Max operating temperature | 100°C |