PMIC; DC/DC converter; Uoper: 5.5÷25V; Uout: 3.3÷5.5V; QFN28; buck
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ISL62392CHRTZ
Manufacturer: RENESAS (INTERSIL)
Manufacturer code: ISL62392CHRTZ
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uoper: 5.5÷25V; Uout: 3.3÷5.5V; QFN28; buck
| Output current | 100mA |
| Mounting | SMD |
| Case | QFN28 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Number of channels | 3 |
| Topology | buck |
| Frequency | 200...600kHz |
| Output voltage | 3.3...5.5V DC |
| Input voltage | 5.5...25V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |