Product code: ITA2405S
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: ITA2405S
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 5VDC
Output current 100mA
Mounting THT
Case SIP
Power 1W
Operating temperature -40...105°C
Output voltage 5V DC
Input voltage 24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 80%
Output current 2 100mA
Output voltage 2 -5V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 50kHz