Diode: transil
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
ITA6V5B1RL
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: ITA6V5B1RL
Product downloads
Specification for Diode: transil
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Semiconductor structure | bidirectional, common cathode |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Max. forward impulse current | 10A |
| Version | ESD |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 6.5V |
| Leakage current | 10µA |