IC: driver; low-side,MOSFET gate driver; SO8; -3Ć·3A; Channels: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IX4424N
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for IC: driver; low-side,MOSFET gate driver; SO8; -3Ć·3A; Channels: 2
| Output current | -3...3A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...30V |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Kind of output | non-inverting |
| Kind of integrated circuit | low-side, MOSFET gate driver |