Plug; N; male; straight; 50Ω; B7808A,CNT-240,H155,LMR240; crimped
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
J01020A0119
Manufacturer: TELEGÄRTNER
Manufacturer code: J01020A0119
Product downloads
Specification for Plug; N; male; straight; 50Ω; B7808A,CNT-240,H155,LMR240; crimped
| Electrical mounting | crimped |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | silver plated |
| Type of connector | N |
| Kind of cable | B7808A, CNT-240, H155, LMR240 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Max. frequency | 11GHz |
| Spatial orientation | straight |
| Insulator material | teflon |