Plug; SMA; male,reverse; straight; 50Ω; soldering,crimped; teflon
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
J01151R0021
Manufacturer: TELEGÄRTNER
Manufacturer code: J01151R0021
Product downloads
Specification for Plug; SMA; male,reverse; straight; 50Ω; soldering,crimped; teflon
| Electrical mounting | crimped, soldering |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male, reverse |
| Mechanical mounting | for cable |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | RP-SMA |
| Kind of cable | B7806A, B9907, CNT-195, HPF 195, KX15, LMR195, RG58C/U, WCX195 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Max. frequency | 18GHz |
| Spatial orientation | straight |
| Insulator material | teflon |