Product code: JCB0305S24
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JCB0305S24
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 125mA
Mounting THT
Power 3W
Operating temperature -40...100°C
Protection short circuit protection
Body dimensions 31.75x20.32x10.16mm
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 70%
Number of outputs 1
Switching frequency 400kHz