Product code: JCD0424S24
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JCD0424S24
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 4W; Uin: 18÷36V; 24VDC; Mounting: THT; Series: JCD
Output current 166mA
Mounting THT
Power 4W
Operating temperature -40...100°C
Protection short circuit protection
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 1.6kV DC
Efficiency 83%