Product code: JCJ1012S15
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JCJ1012S15
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; 15VDC; OUT: 1
Output current 667mA
Mounting THT
Power 10W
Operating temperature -40...100°C
Body dimensions 31.75x20.32x10.16mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%
Number of outputs 1
Switching frequency 330kHz