Product code: JCK2024D12
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JCK2024D12
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 20W; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; OUT: 2
Output current 835mA
Mounting THT
Power 20W
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.6kV DC
Efficiency 90%
Output current 2 835mA
Output voltage 2 -12V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 330kHz