Product code: JCM1524S12
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JCM1524S12
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; Mounting: THT; OUT: 1
Output current 1.3A
Mounting THT
Power 15W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overload, short circuit protection
Body dimensions 25.4x25.4x10.4mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.6kV DC
Efficiency 88%
Number of outputs 1
Switching frequency 330kHz