Product code: JHL0612S12
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JHL0612S12
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 500mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 6W
Operating temperature -20...80°C
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 4kV DC
Efficiency 78%
Number of outputs 1
Switching frequency 250kHz