Product code: JHM2024S15
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JHM2024S15
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Mounting THT
Power 20W
Operating temperature -40...80°C
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 4kV DC
Efficiency 89%
Number of outputs 1
Switching frequency 250kHz