Product code: JTC0424D12
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JTC0424D12
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; Mounting: THT
Output current 167mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 4W
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overload, short circuit protection
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 82%
Output current 2 167mA