Product code: JTF1524S12
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JTF1524S12
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; Mounting: THT
Output current 1.25A
Mounting THT
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Body dimensions 31.75x20.32x10.16mm
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.6kV DC
Efficiency 90%
Number of outputs 1
Switching frequency 330kHz