Product code: JTR1024D15
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JTR1024D15
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 333mA
Mounting THT
Case DIP16
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%
Output current 2 333mA
Output voltage 2 -15V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 370kHz