Product code: JWE0624S24
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: JWE0624S24
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; Mounting: THT
Output current 250mA
Mounting THT
Case DIP16
Power 6W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overload, short circuit protection
Body dimensions 23.8x13.7x8mm
Output voltage 24V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%
Number of outputs 1
Switching frequency 370kHz