K1G190-AD73-02
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
K1G190-AD73-02
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: K1G190-AD73-02
Specification for K1G190-AD73-02
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -30...50°C |
| IP rating | IP54 |
| Current rating | 240mA |
| Power consumption | 30W |
| Rotational rate/speed | 2000rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | PA plastic |
| Kind of fan | radial |
| Insulation class | B |
| Type of fan | EC |
| Protection class | II |
| Kind of motor | 1-phase |