LED; SMD; 2810; blue; 110-250mcd; 2.8x1.2x0.8mm; 110°; 3.3÷4V; 20mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KA-2810AQBS-F
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for LED; SMD; 2810; blue; 110-250mcd; 2.8x1.2x0.8mm; 110°; 3.3÷4V; 20mA
| Mounting | SMD |
| Case | 2810 |
| Operating voltage | 3.3...4V |
| Type of diode | LED |
| Dimensions | 2.8x1.2x0.8mm |
| Luminosity | 110...250mcd |
| Viewing angle | 110° |
| LED colour | blue |
| Wavelength | 465nm |
| LED lens | transparent |
| LED version | angular |
| LED current | 20mA |