LED; SMD; 0303,CSP; RGB; 0.8x0.8x0.2mm; 150°; 5mA; Lens: transparent
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
KPGF-0808GBRC-120
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for LED; SMD; 0303,CSP; RGB; 0.8x0.8x0.2mm; 150°; 5mA; Lens: transparent
| Mounting | SMD |
| Case | 0303, CSP |
| Operating voltage | 1.95...2.3/3...3.2/2.9...3.1V |
| Type of diode | LED |
| Dimensions | 0.8x0.8x0.2mm |
| Viewing angle | 150° |
| LED colour | RGB |
| LED lens | transparent |
| LED version | tricolour |
| LED current | 5mA |