LED; 5mm; blue; 2200-4000mcd; 16°; Front: convex; No.of term:2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L-7113QBC-G
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for LED; 5mm; blue; 2200-4000mcd; 16°; Front: convex; No.of term:2
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3.3...4V |
| Type of diode | LED |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 2200...4000mcd |
| Viewing angle | 16° |
| LED colour | blue |
| Wavelength | 465nm |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| LED current | 20mA |