LED; 3mm; yellow; 110-250mcd; 60°; Front: convex; Package: tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L-934SYD-TNR2.54
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for LED; 3mm; yellow; 110-250mcd; 60°; Front: convex; Package: tape
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2...2.5V |
| Kind of package | tape |
| Type of diode | LED |
| Quantity in package | 2000pcs. |
| Luminosity | 110...250mcd |
| Viewing angle | 60° |
| LED colour | yellow |
| Wavelength | 588nm |
| LED lens | diffused, yellow |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 20mA |