IC: driver; high-side,low-side; SO14; 2.5A; Ch: 2; MOSFET
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
L6498LDTR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6498LDTR
Specification for IC: driver; high-side,low-side; SO14; 2.5A; Ch: 2; MOSFET
| Output current | 2.5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...20V |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | Internal MOSFET |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 2 |
| Kind of integrated circuit | high-side, low-side |