PMIC; high-/low-side; SO16; 8.8÷16V
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
L6599ADTR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L6599ADTR
Product downloads
Specification for PMIC; high-/low-side; SO16; 8.8÷16V
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 8.8...16V DC |
| Kind of integrated circuit | resonant mode controller |
| DC supplying current | 3.5mA |