IC: power switch; low-side; Channels: 4; SMD; PowerSO20; -40÷150°C
Multiples:
31.0
Minimum quantity:
31.0
Product code:
L9651
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: L9651
Product downloads
Specification for IC: power switch; low-side; Channels: 4; SMD; PowerSO20; -40÷150°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.7...30V |
| Case | PowerSO20 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 4 |
| Frequency | 500kHz |
| Kind of integrated circuit | low-side |
| DC supplying current | 10mA |
| Max operating temperature | 150°C |