Charger: eMobility
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LAPP-5555924002
Manufacturer: LAPP
Manufacturer code: 5555924002
Product downloads
Specification for Charger: eMobility
| Power | 22kW |
| Max. operating current | 32A |
| Operating temperature | -25...45°C |
| IP rating | IP44 |
| Cable length | 6m |
| Rated voltage | 440V AC |
| Cable/adapter structure | CEE 7/7 (E/F) plug angled |
| Insulation colour | black |