LED; SMD; 5630; white warm; 15000÷19400mcd; 3000(typ)K; 120°; 180mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LCW JDSI.PC-FTGP-5R8T-L1N2
Manufacturer: OSRAM
Manufacturer code: LCW JDSI.PC-FTGP-5R8T-L1N2
Product downloads
Specification for LED; SMD; 5630; white warm; 15000÷19400mcd; 3000(typ)K; 120°; 180mA
| Mounting | SMD |
| Case | 5630 |
| Operating voltage | 3.15V |
| Series | Duris E5 |
| Type of diode | LED |
| Dimensions | 5.5x3.1x0.87mm |
| Luminosity | 15000...19400mcd |
| Viewing angle | 120° |
| Maximum power | 0.65W |
| LED colour | white warm |
| Front | flat |
| Colour temperature | 3000K |
| LED current | 180mA |