Diode: transil; 5W; 32V; 30A; unidirectional; R6; Package: Ammo Pack
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LDP24A
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: LDP24A
Product downloads
Specification for Diode: transil; 5W; 32V; 30A; unidirectional; R6; Package: Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | R6 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Features of semiconductor devices | LDP |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 32V |