LED; SMD; 1204; blue; 80-120mcd; 3.2x1.5x1mm; 120°; 2.8÷3.8V; 20mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LL-S110BC-B4-1B
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for LED; SMD; 1204; blue; 80-120mcd; 3.2x1.5x1mm; 120°; 2.8÷3.8V; 20mA
| Mounting | SMD |
| Case | 1204 |
| Power | 95mW |
| Operating voltage | 2.8...3.8V |
| Type of diode | LED |
| Dimensions | 3.2x1.5x1mm |
| Luminosity | 80...120mcd |
| Viewing angle | 120° |
| LED colour | blue |
| Wavelength | 470nm |
| LED lens | transparent |
| LED version | angular |
| LED current | 20mA |