IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM224DTBR2G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: LM224DTBR2G
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Input offset voltage | 7mV |
| Input offset current | 100nA |
| Max operating temperature | 85°C |