Operational amplifier; 700kHz; 3÷36V; Channels: 4; SO14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM2902AQS14-13
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: LM2902AQS14-13
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 700kHz; 3÷36V; Channels: 4; SO14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Open-loop gain | 100dB |
| Slew rate | 0.3V/μs |
| Input offset voltage | 1mV |